Перехід у розділ реклама IRIS

Методи

Перехід у початкову сторінку

Методи оцінки та діагностики

Основним методом оцінки (діагностики) актуальних і потенційних здібностей  персони і групи є контекстуально-параметричний, змістовно-смисловий аналіз рефлексивних процесів.

Основними методами організації (розвитку) рефлексивності суб'єкта є:

Додатковими  методами діагностики і розвитку є традиційні науково-психологічні методи.

Принципи використання методів

     Головний принцип оцінки: дослідження потенціалу особистості і групи реалізується в контексті інтенсивного рефлексивного впливу на свідомість з наступним порівнянням. Вплив розглядається і як чинник встановлення рівня здібностей (емоційних реакцій... ), і як чинник розвитку здібностей (...).

     Головний принцип організації рефлексивного середовища: вплив здійснюється  не безпосередньо на суб'єкта, а на складові рефлексивного середовища (умови, змінні його функціонування). Вплив розглядається і як чинник розвитку здібностей на основі встановленого (встановлюваного) рівня. Первинним і остаточним автором впливу є споживач рефлексії. Співавтори впливу - замовник, виконавець, синергетичні змінні... Виконавець є тільки лише автором форми реалізації рефлексивного механізму (прийому, який  підштовхує до саморозгортання тієї або іншої частини рефлексивного механізму).

Перехід у  початок сайту IRIS виконаного українською

Date of updating of the information 28.04.03